Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Sąd pod sąd

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny raz do skutku nie doszła rozprawa dyscyplinarna przeciwko Pułkownikowi Lewińskiemu. Była jednak okazja aby przyjrzeć się aktom sądowym. Okazuje się, że doszło do manipulacji ich treścią

 

Jak zwykle nie pozwolono nam na zarejestrowanie sprawy kamerą. Nie po raz pierwszy na złożony wniosek dostajemy odpowiedź, że tematyka spraw Pułkownika Mariusza Lewińskiego jest, wg. Sądu, nie dość intrygująca dla opinii publicznej, aby je nagrywać i rozpowszechniać (!?!).

Państwa zainteresowanie i popularność wątku Pułkownika jest dla nas wystarczającym dowodem i powodem, dla którego będziemy walczyć aż do skutku by dokumentować przebieg toczących się spraw. Jak się okazuje, dokumentowalibyśmy nie tylko brak kompetencji sądów, o który potykamy się na każdym kroku, ale również  celowe krętactwo i mataczenie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału Kacpra Gizbo sprzed Prokuratury Wojskowej w Poznaniu

 

KOMENTARZE

 • @autor
  No to jesteśmy w domu. Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Sz. ukrywa prawdę i odmawia udostępnienia informacji publicznej, a w sądzie wojskowym ,podrasowuje się " akta. Trzeba będzie zmienić podręczniki geografii. Białoruś jest znacznie dalej na zachód niż się wydawało.
 • @all
  Widok kamery wzbudził spore poruszenie na sali. Panowie sędziowie, jeszcze przed odwołaniem rozprawy, po 10 minutowej naradzie, zadecydowali, że nie wyrażają zgody na filmowanie. Uzasadniając to tym, iż: " temat nie jest interesujący dla opinii publicznej".
  Udowodnijmy im, że ten temat nas jednak interesuje.
 • @swordfish
  To wszystko dziej się na ciemnej stronie demokracji. Można przejść na jasną stronę demokracji i wszystko będzie jasne. Pozdrawiam
 • @Kacper Gizbo
  Udowodnijmy im...chociaż wolałbym, aby im nie udowadniać. Oni powinni to wiedzieć! A każde utajnianie rozprawy to jednak przyczynek do spekulacji i...być może nadużyć, co zdaje się zostało potwierdzone poprzez przegląd akt sprawy.
 • @all
  https://lh6.googleusercontent.com/-Y1r6D60Pz4I/TkQ49xSq3qI/AAAAAAAABb4/9bmJ-Ve3EpE/s912/IMG_0186.JPG
 • @WojtekCy.
  Wcześniej, chcieli mnie wyprosić ponieważ filmuję oskarżonego bez jego zgody. Na co natychmiast taka zgodę dostałem od pana sędziego Lewińskiego. Dlatego musieli zrobić naradę i zasłonić się innym paragrafem.
 • @goodness: jasną stronę demokracji
  A cóż to za zwirze?
 • @Kacper Gizbo
  zdarzalo im sie wypraszac nas z budynku (bezprawnie) na sam widok legitymacji prasowej NE ....
  ale bedziemy upierdliwi!!!!
 • @Kacper Gizbo
  Sąd może wszystko. Najczęściej zasłania się paragrafem :)
  Ale musieli mieć stresa, dobre i dziesięć minut jak ich trzymało.
 • pytam się
  czy bagno ma dno?????????/
 • @goodness
  Jak mawiają hydraulicy ,,nie ma takiej rury, której by się nie dało odetkać" i trzeba pokazać, że mają rację!!!
 • Wszyscy uczciwi maja pod górke w państwie prawa
  Szanowny Panie sędzio. W sądach cywilnych przynajmniej w apelacji szczecińskiej jest szambo podobne. Z akt giną dokumenty lub giną całe akta, nie ma zwrotek od wezwań, bo są nagminnie fałszowane protokoły rozpraw. Sędziowie nie przestrzegają ani kpk ani kpc wskutek czego postępowania są w wielu przypadkach NIEWAŻNE z mocy prawa. Postępowania rozpoczynają się w tych samych sprawach często po kilka razy, a sędzia zamiast ich pilnować udziela się w Stowarzyszeniu sędziów domagając się za te oczywiste oszustwa podwyżek. Protesty głodowe pod Sądem Okręgowym w Szczecinie nie odniosły żadnego skutku, choć do Ministerstwa Sprawiedliwości podano sygnatury akt z oczywistymi przekrętami sędziów. Całe Ministerstwo może jest już umoczone, że nikt nic nie robi w tych sprawach choć wyroki są NIEZGODNE z prawem obowiązującym w POlsce i Unii Europejskiej. Mądrzy i uczciwi sędziowie jak Pan są tępieni, a przestępcy ochraniani immunitetami awansują coraz wyżej. Całe sądy są do likwidacji, bo to jedno wielkie szambo nie do wyczyszczenia. Życzę wytrwałości, bo często mafia liczy na zmęczenie materiału.
 • @jarzębina
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/22858,nowy-ekran-w-wiezieniu-sprawa-bogdana-goczynskiego-video
 • @all
  Żeby postawić sąd przed sądem to musi być najpierw rzetelny Sąd, przed którym można ten sąd postawić, bo na razie to mamy jedynie sędziów-sprzedawczyków a nie żaden Sąd. Pisałem o tym m. in. tu:

  http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/06/sady-przede-wszystkim.html
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/07/tadeusz-choda-gdy-swiatem-rzadzi-gouda.html
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/08/spore-spory-rzeczywistosc-skrzeczy.html

  Pzdr.
 • @wiktorinoc: Żeby postawić sąd przed sądem to musi być najpierw rzetelny Sąd, przed którym można ten sąd postawić, bo na razie t
  o mamy jedynie sędziów-sprzedawczyków”
  =========================================================

  To odpuśćmy sobie sąd i postawmy go od razu przed katem:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie
 • Macie swoje silne państwo, jakiego chcieliście!
  Przechodzi z rączek do rączek.

  Każdy myśli, że w tych wyborach dostanie większośc i to jemu dostanie się pełnia wladzy i zrobi jeszcze silniejsze państwo, by potem wzięła je następna sitwa i znów powiększyla ilośc paragrafow, ludzi i slużb.

  Czy wy macie opamiętanie?

  Głupcy.
 • @ Drukujcie ulotki.
  Ulotka-Fides
  Polacy!
  Z naszej tęsknoty za wolną Polską, w której władzę powierzymy najlepszym z nas, stworzyliśmy za naszymi bracmi Węgrami ruch "Fides". Chcemy Polski, w której już nikt nie zaprzeczy krzyżowi, nie zmarnotrawi naszego potencjału i majątku i nie odbierze nam pogody ducha.
  Nasza wizja jest wyrazem marzeń o Polsce opartej na Encyklikach Jana Pawła II, które zostawił nam jako testament i fundament pod budowę Nowego Ładu Bożego na ziemi. Pragniemy być w tym przykładem dla świata.
  Jest wiele do zrobienia, nasz wysiłek chcemy jednak zacząć od najważniejszego, od Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, w duchu Bożego Miłosierdzia, posłuszni objawieniom danym siostrze Faustynie, Rozalii Celakównej i wielu innym sługom bożym na całym świecie.
  Polskie szable opatrzone były kiedyś znakiem krzyża i napisem "Z tym znakiem zwyciężysz". Dziś pragniemy pokoju, nie wojny, a Maryję, Królową Polski bierzemy za naszą patronkę i orędowniczkę.
  Tak nam dopomóż Boże Ojcze Wszechmogący. Amen.

  W imieniu ludzi dobrej woli
  Iza Rostworowska

  http://circ.nowyekran.pl/
  _____________________________
  Powklejajcie to na inne portale i strony. Drukujcie ulotki.
  Nawet, jak nie macie wiary, zrobcie ten maly wysilek, dla Polski.
 • @Anna Raciniewska & @Kacper Gizbo
  B R A W O !!!
 • Ta ryba jest zepsuta.
  Bezprawie i korupcja zalewa kraj. Każdy dzień przynosi nowe przykłady. Biznes, szkoły, urzędy, służba zdrowia, policja, wojsko, a teraz coraz więcej bezprawia tam, gdzie oczekujemy sprawiedliwości. Łamanie prawa i poczucie bezkarności opanowuje sale sądowe i prokuratorskie gabinety. Swoje poczesne miejsce zajmuje również wojskowy odcinek tej wykrzywionej sprawiedliwości.

  Sędziowie i prokuratorzy stanu wojennego poprzez odpowiednią ustawę, oczyścili się z odpowiedzialności, a w swoich poczynaniach stosują formy i metody, jakby zdobywali wiedzę na wykładach u nauczycieli z okresu stalinowskiego. Fałszywe oskarżanie, niewłaściwie obsadzane sądy, naginanie zeznań świadków do koncepcji prokuratorów, czy też podrabianie, fałszowanie i usuwanie dokumentów dowodowych stanowią arsenał normalności wymiaru sprawiedliwości. Przeciętnemu zjadaczowi chleba, dopóki nie zetknie się z tym stanem rzeczy, trudno uwierzyć w takie niegodziwości.

  Eliminacja takich zjawisk jest trudna, bowiem ta choroba niczym złośliwy nowotwór, nie tylko nie jest leczony, ale stwarzane są coraz lepsze warunki do jego rozwoju. Nie można tego inaczej określić w sytuacji, gdy łamanie prawa w wojskowym sądownictwie i wojskowej prokuraturze są znane ministrowi sprawiedliwości / oto i sprawiedliwość /, Prokuratorowi Generalnemu / a miało być tak pięknie /, przewodniczącemu sejmowej komisji sprawiedliwości panu posłowi Kaliszowi, jak również szefowi rządu, panu premierowi Tuskowi.

  Cały ten areopag jest na tyle zafascynowany własną karierą i ratowaniem swoich partii, że swój udział w sprawie popełnianych przestępstw w wojskowej temidzie ograniczają do skierowania poprzez swoich pracowników napływających skarg do szefów wojskowych sądów i prokuratury, którzy udzielają odpowiedzi skarżącemu się. Taki jest wzorzec bezprawia w Polsce. Przewodzi temu oczywiście pan premier Tusk, dla którego popełniane przestępstwa nie mają wielkiego znaczenia i osobiście nie wykazuje zainteresowania.

  W tej sytuacji tolerancja wobec bezprawia spływa w dół, a prokurator jednego wojskowego sądu okręgowego umarza śledztwo przeciwko prezesowi drugiego sądu okręgowego, z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość takiego czynu. Oszustwo, a więc czyn umyślny, popełniony z chęci zysku, przez wysokiej rangi prawników wojskowych jest mierzony znikoma społeczną szkodliwością!!!!
  http://nieufnie.nowyekran.pl/post/23098,czy-stac-pana-panie-premierze-na-taki-wysilek

  Jednocześnie naród oczekuję, że te instytucje będą wykazywać się obiektywizmem i poczuciem sprawiedliwości przy śledztwach i w ewentualnych procesach po tragedii smoleńskiej. Jeżeli dzisiaj sędzia stamtąd przedstawia udokumentowane dowody na działalność niezgodną z prawem w wojskowym wymiarze sprawiedliwości, a władz wykonawcza i ustawodawcza tego kraju milczy, to znaczy, że osoby na odpowiedzialnych stanowiskach zużyły się, a to, co oficjalnie głoszą to mijanie się z prawdą.

  Naszym milczeniem sprzyjamy działaniom tej zorganizowanej sitwy. Trzeba mieć świadomość, że dotyczy to wielu rejonów naszego kraju, a bez wymiany personalnej tego areopagu nie zmienimy tej przestępczej rzeczywistości.
 • @Michał Podobin
  Trzeba by poszukać rejonów w których nie. Może się jakiś znajdzie..
 • @Michał Podobin
  Jakie jest oficjalne stanowisko Pro Militio w ww. sprawie?
 • @Torin
  Zatem poszukajmy wspólnie województwa, które nie są skażone bezprawiem.
 • To państwo jest największą zorganizwaną grupą przestępczą.
  Nadaje się tylko do rozbiórki
 • @swordfish
  Masz rację ,,nie ma takiej rury, której by się nie dało odetkać" , potrzeba tylko zakręcić proces płynącej destrukcji.
  Pozdrawiam
 • @Grzegorz Rossa.
  Jasna strona demokracji - „A cóż to za zwirze?” zobacz na http://democyfro.blogspot.com
  Pozdrawiam
 • @Michał Podobin
  Całe województwa?!
  Obawiam się, że możemy sobie darować od razu. Może gdzieś jakiś powiacik się uchował.
 • @Torin
  Powiacik? Oby znalazła się choć gmina.
 • @carcajou
  Pro Milito od dawna krytycznie ocenia działalnośc wojskowego wymiaru sprawiedliwości, a na nasze petycje brak odzewu.
 • @Torin
  Będzie to oznaczało, że przestaniemy nazywać się demokratycznym pństwem prawnym. W tym wypadku nasza ustawa zasadnicza będzie tylko
  historycznym zapisem opracowanym przez określone środowiska pod totalitarne podporządkowanie społeczeństwa.
  Jak wielki jest rozdźwięk między premierem Tuskiem zabiegającym o głosy wyborcze, a aroganckim rządem ze swoimi instytucjami wobec panującego bezprawia.
  Czy taki człowiek obiecujący ludziom poprawę ich sytuacji może być wiarygodny? Nigdy. Ale dlaczego ON ciąle chce, by jemu i jego partii uwierzono.
 • @Michał Podobin
  Przydałoby się stanowisko w tej sprawie - na piśmie.
 • @Kacper Gizbo
  Czy w najbliższej przyszłości sędzia Lewiński będzie gościem NE? Warto dowiedzieć się jeszcze więcej o tym ,,wymiarze sprawiedliwości".
 • @swordfish
  http://www.youtube.com/my_videos?sq=lewi%C5%84ski
 • @circ
  Święte słowa circ. Nic dodać, nic ujać.
 • @Michał Podobin
  Ależ to nie będzie oznaczało, że przestaniemy. My przestaliśmy już jakiś czas temu, niestety.
  Moja recepta, jest nieelegancka, ale cywilna, tudzież para cywilna i poszczute telewizory zawyją. Będą listy otwarte i w obronie, z wieloma podpisami znanych artystów, mecenasów i ludzi kultury.


  Pozdrawiam:)
 • @Torin
  W naszym kraju mamy do czynienia z niezrozumiałym zjawiskiem. Widzimy i piętnujemy bezprawie, a jednocześnie informujemy o tym odpowiedzialne instytucje oraz ich szefów. I na tym właściwie temat się kończy. Wyspecjalizowany urzędnik wbrew ustawowym zapisom,ukręca " łeb" sprawie i po temacie.

  Nasze oczekiwania nie są czymś niezwykłym, bowiem mamy prawo być przekonanym o sfinalizowaniu sprawy i powiadomieniu przez powołanych przez nas na określone urzędy osób, o sposobie załatwienia określonego problemu.

  Mimo publicznego powiadomienia społeczeństwa poprzez różnego rodzaju media z internetem włącznie sprawcy łamania prawa, nie tylko nie są rozliczeni ze swojej nieodpowiedzialnej działaności, ale jeszcze przez swoich przełożonych są honorowani róznego rodzaju awansami.

  Wiadomość napiętnująca przestępczą działalność "przysycha" z biegiem dni, a następnie znika w grubych pokładach archiwalnych.Dociekliwi próbują jeszcze przez pewien czas wracać do niezałatwionych tematów, ale nowe sensacje przykrywają najbardziej kompromitiujace niegodziwości.

  Taki stan rzeczy, to nieodpowiedzialność naszych reprezentantów w parlamencie, rządzie i w wielu instytucjach nadzoru, powołanych do przestrzegania ustawowych regulacji w naszym państwie. Jeżeli nawet zauważamy łamanie konstytucji, to czujemy się bezsilni wobec różnego rodzaju, sitw, koterii, czy różnego rodzaju środowiskowych mafii.

  A jednocześnie wokól słychać z ust tych samych decydentów zakłamane slogany.
  Jeżeli sprawy nie doprowadzimy do pozytywnego zakończenia, to odpowiedzialni za ten sposób postępowania, jeszcze bardziej urosną w siłę i okażą się bardziej niebezpieczni dla naszego wspólnego funkcjonowania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej