Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Konferencja w prokuraturze. Tym razem bez przerwy na wietrzenie sali

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowe stenogramy zapisu rozmów z kabiny pilotów Tu-154 wnoszą nowe światło w śledztwie smoleńskim. Pytani przez dziennikarzy prokuratorzy nie widzą jednak w nowych dowodach powodu na postawienie kolejnych hipotez przyczyny katastrofy.

 

Seremet, Parulski i Szeląg przedstawili nowiny ze śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Przede wszystkim przedstawiono nowy dowód w formie stenogramów zapisu rozmów w kabinie pilotów. Okazało się, że to nie generał Błasik  jest faktycznie osobą, która dyskutuje na temat parametrów lotu z pilotami. Mało tego, brak jakichkolwiek dowodów na jego obecność w tym miejscu. To wreszcie jakieś słowa prawdy po miesiącach insynuowania Generałowi jego udziału w spowodowaniu katastrofy…

Wypowiedzi prokuratorów były niekonkretne i pełne dwuznaczności. Podczas wojskowej konferencji spodziewałam się usłyszeć proste i jasne sformułowania. Ale do takich nie zaliczę wypowiedzi Szeląga: „Można pokusić się o stwierdzenie, że polscy śledczy mając do celów porównawczych oryginał oraz mogąc pracować na kopii mieli takie same warunki jakby pracowali w Polsce na materiałach oryginalnych”.Pokusy Pana Prokuratora w najmniejszym stopniu nie są dla mnie interesujące, szczególnie, że nie podzielam jego punktu widzenia. Jest to co najwyżej marne urzędnicze słowotwórstwo, mające na celu uchronienie się od późniejszej odpowiedzialności.

Nowy Ekran zapytał o sprawę śladów materiałów wybuchowych na ciele Wassermanna. Oburzony Szeląg wychwalał pod niebiosa umiejętności wrocławskich patologów, którzy NIC nie znaleźli. Określił ich jako najlepszy zespół specjalnie dobranych fachowców. Nie przejął się informacją, że szefem tego Zakładu jest Barbara Świątek, niegdysiejsza autorka stwierdzenia, że przyczyną śmierci Pyjasa było upojenie alkoholowe.

Większość pytań padających od dziennikarzy spotykała się z odsyłaniem do stenogramów, które rozdawano PO konferencji. Metodę te stosowała na swojej konferencji z powodzeniem pół roku temu komisja Millera. Działało i teraz. Zamykało buzie dziennikarzom. Tym mniej pokornym dowalano w stylu „Trzeba było uważniej słuchać pana prokuratora”.

Być może słuchano niezbyt uważnie, Ars Poetica prokuratorów była usypiająca, a wietrzenia sali po ostatnim poznańskim przypadku nie przewidziano w planie konferencji… a może szkoda ?

KOMENTARZE

 • Anna Raciniewska
  "wietrzenia sali po ostatnim poznańskim przypadku nie przewidziano w planie konferencji… a może szkoda ?" - Szkoda! Tyle, że wówczas mogłaby być jatka, bo nie wyglądają ci panowie na samobójców; predzej by siebie nawzajem... Te ich miny...! Brak słów.
 • @AnnaZofia
  Ech tam zaraz miny. Lew chwali się grzywą. Jeden z nich bierze testosteron.
 • @Autorka
  "Nie przejął się informacją, że szefem tego Zakładu jest Barbara Świątek, niegdysiejsza autorka stwierdzenia, że przyczyną śmierci Pyjasa było upojenie alkoholowe."

  Oj tam, oj tam - moim zdaniem mało mu żyłka z wściekłości nie pękła.
  Zobaczyć minę Szeląga po tej dygersji - BEZCENNE!!! ;))

  Za co chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować! :)
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej