Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Poparcie ze świata dla protestujących polskich lekarzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cały świat spogląda na Polskę, współczując nam mądrych decyzji naszego rządu. Niedawno taką solidarność wyrazili kibice Europy, „pozdrawiając” naszego premiera z trybun transparentami. Dziś geniuszowi rządu nadziwić się nie mogą lekarze całego świata

 

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej apelował m.in.  do głównych organizacji lekarskich z 46 państw europejskich, aby te wystosowały wyrazy poparcia do polskich lekarzy i zarazem dezaprobaty do polskiego rządu w sprawie działających na szkodę medyków regulacji ustawy tzw. refundacyjnej.

Apele zostały wysłuchane i  każdego dnia płyną z całego świata słowa otuchy.

Europejska Unia Lekarzy Specjalistów (UEMS) zwróciła uwagę premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi na: niebezpieczeństwo zachwiania etycznej relacji pomiędzy pacjentem a lekarzem, który decyduje o wysokości opłaty za świadczenia medyczne; nakładanie na lekarzy obowiązków administracyjnych, które zabierają czas na właściwą opiekę medyczną i przeprowadzenie badania; to, czy lekarze są w stanie określić wiarygodny status ubezpieczenia swoich pacjentów.

Stały Komitet Lekarzy Europejskich (CPME) wezwał polskie władze „do podjęcia kroków legislacyjnych w celu zapewniania lekarzom możliwości świadczenia najwyższej jakości opieki zdrowotnej każdemu pacjentowi w Polsce”.

W liście do premiera Donalda Tuska Rada Europejskich Dentystów wyraziła opinię, że obowiązki lekarzy wprowadzone na mocy nowej ustawy są zarówno uciążliwe, jak i niesprawiedliwe.

Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych zapewniła o poparciu protestu krajowego środowiska lekarskiego przeciw dalszemu biurokratyzowaniu ich pracy kosztem leczenia. Lekarze polonijni uważają, że straszenie obciążaniem i karami finansowymi za brak zajmowania się „papierami” świadczy o niefrasobliwości legislatorów, którzy nie rozważyli konsekwencji takiego postępowania.

Niemiecka Izba Lekarska zapewniła, że popiera NIL w sprzeciwie wobec nowych przepisów i czyni to „w duchu dobrych stosunków między naszymi krajami będącymi europejskimi partnerami i sąsiadami oraz ze względu na długą historię przyjaźni między naszymi Izbami”.

Podobne w treści oświadczenie wystosowała także Norweska Izba Lekarska.

Czeska Izba Lekarska w liście do premiera Donalda Tuska i ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza podkreśliła, że „lekarze nie powinni być obciążeni zbędnymi czynnościami administracyjnymi kosztem czasu, który mogą poświęcić leczeniu pacjentów. Lekarze nie powinni być odpowiedzialni za rzeczy, które są poza ich kontrolą”.

Wyrazy poparcia przesłała także Szwajcarska Izba Lekarska. Szwajcarscy medycy są przekonani, że sprawdzanie ubezpieczenia absolutnie nie leży w zakresie odpowiedzialności lekarza.

Zapewnienia o wsparciu polskich lekarzy napłynęły także od koleżanek i kolegów z Rumunii, którzy od lat zmagają się z podobnymi problemami. Do Polski trafił także list podobny w treści z Macedońskiej Izby Lekarskiej.

KOMENTARZE

 • House też?
  Fajnie! to słynny i ponoć bardzo dobry diagnosta
 • To wstyd i hańba
  jakich imbecyli mamy u władzy, rozeszło się to już na cały świat... i jak tu być dumnym Polakiem?
 • Nie wierzę w te poparcie. W zachodnioeuropejskich gremiach lekarskich jest bardzo dużo masonów, a masoneria...
  ...współpracuje z Esbecją i jest filarem anty-słowiańskiego WASP-ostwa w Europie. Dla mnie wykładnikiem nieszczerości (lub niewiedzy?) tych wypowiedzi spoza Polski jest brak informacji o finansowym aspekcie afery w Polsce. Lanie krokodylich łez nad dolą polskich lekarzy i aptekarzy, przy zatajaniu informacji o składce pacjentów pobieranej na leczenie, a której ZUS i NFZ nie mogą się doliczyć - to jest zasłona dymna, odwracanie uwagi wspomagające nadwiślańską Grupę Trzymającą Władzę!
  Mam wręcz wrażenie, że owe gremia są w zmowie z politykami UE i wspomagają wessanie nas w strefę Euro.
  #
  Zapraszam z termosem herbaty w niedzielę 22-go stycznia 2012 na Chałubińskiego 8 w Warszawie, przed siedzibę NFZ, gdzie wydają EKUZ. Napijemy się herbaty i spokojnie omówimy dalsze działania polskiego lobby obrony pacjentów.
 • @bolukas
  obawiam się, że zdiagnozowanie i dobranie leku na polskie problemy mogłoby przerosnąć nawet House ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej