Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

„To jest taki biznes po prostu”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Materiały i wypowiedzi zarządzających firmą KRUK SA serwowane nam na konferencji prasowej z okazji tzw. milionowego „rekordu” w Rejestrze Dłużników, urzekały i uwodziły. Niestety bez umiaru, skutkiem czego pod lukrem łatwo było wyczuć gorzką prawdę …

 

Kruk SA ze wszystkich sił zaprzecza jakoby był „firmą windykacyjną”. Nie wiemy z jakiego powodu tak bardzo wstydzi się tej formy zarobku, która przecież jest dla niego źródłem dochodu. Czy chęć odcięcia się od tradycji  tej branży wiąże się jednak ze znajomością metod i specyfiki pracy w tym zawodzie? Nazwanie jednak rzeczy innym imieniem, nie zmieni stanu i cech tej rzeczy wcale.

Podobnie rzecz się ma z tzw. „rekordami” w Rejestrze Dłużników ERIF BIG SA. Te „rekordy” to nic innego jak ludzie, żywi ludzie. A sukces w postaci „milionowego rekordu” to nic innego jak porażka, że milionowy człowiek, znajdujący się najprawdopodobniej w dramatycznym momencie swojego życia, został kopnięty przez los po raz kolejny, wpadając w sidła Kruk SA.

 

„Przywracamy krążenie” mówi członek zarządu Kruk SA. Czuła opieka, dłoń wyciągnięta do pomocy przez Kruka – taką wizje swojej misji forsuje firma. Wsłuchując się w ich słowa można mieć wrażenie, że ma się do czynienia z fundacją charytatywnie wspomagającą ludzi w ciężkiej sytuacji życiowej. Takiej organizacji brak nam! Ale niestety mimo tworzonego natarczywie wizerunku, życie pokazuje nam, że Kruk SA działa zupełnie innymi metodami i w jak najbardziej komercyjnym celu.

 

 

Uniesieni górnolotnymi wizjami Kruka, umiemy sobie wyobrazić, czy raczej zamarzyć o świecie, w którym dobrzy ludzie będą podnosić się z konsekwencji swoich błędów, a ci mądrzejsi, którzy nie wpadli w tarapaty - wyciągać do nich rękę w potrzebie. Naprawę świata jednak zaczniemy od piętnowania tych, którzy słabość ludzi w potrzebie wykorzystują.

Stąd nowoekranowa AKCJA WINDYKACJA.

Osoby, które w wyniku niezgodnych z prawem działań windykacyjnych prowadzonych przez banki i firmy windykacyjne jak również komorników sądowych i skarbowych zostały narażone na straty finansowe, szykany, nękanie, doznały uszczerbku na zdrowi lub w wyniku tych działań straciły pracę, dobre imię lub w jakikolwiek sposób czują się pokrzywdzone proszone są o kontakt z redakcją Nowego Ekranu: malgorzata.dudek@nowyekran.net lub redakcja@nowyekran.net z tematem „Akcja Windykacja”

Mamy nadzieję, że pomimo wielkiej liczby tragedii ludzkich, liczonych już w milionach, nasza akcja da rzeczywistą możliwość powrotu do normalności ofiarom kontaktów z firmami windykacyjnymi. Nie wszystkim zdążyliśmy pomóc, są tacy, którzy chwycili „pomocną dłoń” i dzisiaj już nie ma ich między nami.  Nie wystarczył widać windykatorom kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach (spowodowanych przez nich samych), przydałby się raczej kurs człowieczeństwa…

Dla chętnych do porównania druga strona strona medalu:

http://magielfinansowy.nowyekran.net/post/30657,etyka-i-dobre-praktyki-windykatorow

http://magielfinansowy.nowyekran.net/post/13276,uwaga-windykator

http://gustlik222.nowyekran.net/post/25059,dluznikom-potrzebny-jest-i-psycholog-i-prawnik-apel-do-prezesa-romana-pomianowskiego

http://magielfinansowy.nowyekran.net/post/30121,akcja-windykacja-kruk-sa-juz-prawie-milion-na-czarnej-liscie

http://gustlik222.nowyekran.net/post/30763,ostrzezenie-dlug-nie-umiera-z-dluznikiem

KOMENTARZE

 • Dobrze, że to Kruk a nie Sęp
  A może to gołąbek przebrany za kruka tylko?
 • hę?
  co złego w ściąganiu kasy od nieuczciwych lub nieodpowiedzialnych pożyczkobiorców?
 • @Małgorzata Dudek@dworciochrupcio
  ..albo o zatrudnieniu w firmie windykacyjnej.
 • firmy windykacyjne
  Witam Pani Małgosiu,bardzo trafiony artykuł,zresztą to nie jedyny w Pani wykonaniu.Każda firma windykacyjna to dla ludzi mających problem ze spłatą to koszmar. Nie można z nimi dojść do porozumienia bo oni nie dopuszczają do głosu,każą wpłacić taką a taka kwotę ,podają termin i koniec,straszą że zlicytują mieszkanie, że wpiszą do KRDitp. Kancelaria finansowo-prawna działająca przy banku BPH dzwoniła do mnie kilka razy dziennie co miesiąc ustalaliśmy raty (wpłacałam) pan powiedział,że żaden windykator mnie nie skrzywdzi tylko pomoże. Okazało sie zupełnie inaczej na początku marca ustaliliśmy kolejną ratę ja wpłaciłam a 15 marca dostałam SMS,że oddali do komornika,natomiast BTE wystawili już w styczniu. To samo robią w innych bankach z Db męczy ludzi cassus -finanse. To CO WYPRAWIAJĄ FIRMY WINDYKACYJNE TO KOSZMAR,DZWONIĄ PO KILKANAŚCIE RAZY NiktDZIENNIE ,DO PRACY I DOMU.Nikt nie uchyla się od spłaty każdy pragnie dogadać się z bankiem -ten niestety sprzedaje dług firmie a potem juz tylko komornik. Czy banki wreszcie zaczną rozmawiać z osobami, które mają problemy w spłacie rat swoich kredytów?
 • @irenka
  To przykre ale nie będą chcieli.Wydaje się że do nich należy chodzić
  z notariuszem i przez niego dopiero coś można załatwiać. Pozdrawiam.
 • @kanton
  kanton to musi kiedyś się zmienić ,takie cyrki dzieją się tylko w naszym kraju.gdzie my żyjemy?

  Pani Małgosiu przepraszam, tak się zaczytałam,że nie zwróciłam uwagi na autora tego artykułu.Przepraszam też Panią Anię Raciniewską.
 • @Małgorzata Dudek
  co to za bajeczki? każdy kto bierze kredyt musi oszacować swoją zdolność do spłaty. jak jej nie ma, jest zbyt nieudaczny by dostać podwyżkę, lub zbyt gnuśny i zostaje wyrzucony z pracy - no niestety, to niech kredytu nie bierze.
  A co do reszty, te bajki i mojej rzekomej ignorancji itp - albo zgadzamy się, że ludzie są odpowiedzialni za siebie i mogą ponosić tego konsekwencje, albo nie. I koniec. Nie ma tu nic do rzeczy żadna niesamowita wiedza życiowa czyjaśtam, albo moja głupota. Albo ludzi traktujemy jak ludzi - więc ponoszą konsekwencje swoich działań, albo jak tzw. socjaliści - traktujmy ich jak bydło, którego przecież nikt nie wini, że weszło w szkodę - wszak jest bezmyślne.
  pozdr
 • @dworciochrupcio
  Nie tylko ten co bierze kredyt ale każdy na Ziemi musi wziąć pod uwagę, że jakiś pan może pewnego dnia wstać i powiedzieć: pomyliłem się :)... no a teraz martwcie się sami, jest kryzys a za nim przyjdzie wojna, drupciu,grubciu, cipciu,pupciu,chrupciu czy jak ci tam synku. całkiem serio! zgadza się, takich trzeba traktować jak bydło co weszło w szkodę, tyle, że krowa ci odszkodowania nie wypłaci, nie? :)
  pzdr
 • @Anderson
  chyba koleżko zapomniałeś leków, w każdym bądź razie, sensu nie złapałem:)

  kryzysy nie biorą się z tego, że ktoś nie spłaca kredytu, litości
 • @dworciochrupcio
  Możliwe, że nie zrozumiałem :) Leki mam, dzięki za troskę. To z czego biorą się kryzysy i dlaczego ludzie nie spłacają kredytów? skąd się biorą w końcu kredyty? Weź mnie oświeć bo ja od wczoraj na świecie żyję. pliz
 • Każdy medal ma dwie strony
  Dużo ludzi którzy popadają w tarapaty finansowe, robi to na własne życzenie. Nie mają kompletnie wyobraźni na co ich naprawdę stać, kupują masę rzeczy na kredyty których nie mają później czym spłacać. Tracą życie gapiąc się bezmyślnie w telewizor i kupują na kredyt każdy gadget jaki tam zobaczą. Znam trochę takich przypadków i jakoś zupełnie nie budzą we mnie współczucia.
  Zdaję sobie sprawę że nie zawsze tak jest, że są zdarzenia losowe, niekompetencja i bandytyzm windykatorów, banków i para-banków. Ale uważam że trzeba pisać o różnych przypadkach, żeby zachować jakiś obiektywizm.
 • @Anderson
  słaby ten sarkazm
 • @dworciochrupcio
  a tak bardziej merytorycznie może?
  Pozdro
 • @dworciochrupcio
  doprawdy z waszmości idealista niczym Lenin Trocki i Marx. Teoria nie pasuje do praktyki? Niczewo poprawim harapem

  A realia skrzeczą.... firmy wykonują usługi, dostarczają towar a zarobek z tego tytułu ..... po kilku miesiącach. . .. jeśli już. Ograbiają tymczasem swoich pracowników z pensji, bo Vat, energię i dostawców trzeba spłacać, może następny klient będzie lepszy i zapłaci.
 • pryncypia
  1 pracownik ze wzrostem doświadczenia zarabia coraz więcej
  2 doświadczonego pracownika pracodawca ceni
  3 najniższa płaca na pełny etat starcza na utrzymanie się i odłożenie pewnej kwoty.
  Znane na całym świecie teraz jak i w przeszłości a negowane w POlsce.

  A na kogo liczą pracodawcy zamieszczając ogłoszenie Korona real Wrocław o zatrudnieniu kasjerów za całe 7 zł brutto?

  Na konsumentów właściwych dla kapitalizmu, czy niewolników zmuszanych do"kombinowania" jak za mimo wszystko lepszej od dzisiejszej komuny
 • @gnago
  "1 pracownik ze wzrostem doświadczenia zarabia coraz więcej
  2 doświadczonego pracownika pracodawca ceni
  3 najniższa płaca na pełny etat starcza na utrzymanie się i odłożenie pewnej kwoty."
  Proste ale niewykonalne. Ludzie się już nie liczą. Doświadczenie to program. Po co i za co płacić maszynie? Maszyna się nie musi utrzymywać ani odkładać- bo na co?!.
  :) tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej