Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Dziekan Rozkosz idzie na wojnę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Toruniu odwołano długo oczekiwany pokaz filmu Brauna i Kaczmarka „Towarzysz Generał idzie na wojnę”. Krąży opinia, że decyzja dziekana z UMK była spowodowana strachem przed reakcją „GW” na pokazanie na uczelni prawdy o stanie wojennym

 

Spotkanie Klubu Polonia Chistiana wraz z pokazem filmu zaplanowano na czwartek, 26 stycznia 2012 roku. Film miał być wyświetlony w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. We wtorek jednak dziekan Andrzej Rozkosz cofnął zgodę na spotkanie wydaną wcześniej przez prodziekana do spraw organizacyjnych.

Oficjalnie powodem była możliwość zakupu filmu po projekcji oraz wynajmowanie auli instytucji niedziałającej w ramach uczelni. 

Studenci natychmiast podjęli działania mające uratować pokaz.

Padła propozycja rezygnacji ze sprzedaży filmu na dvd po pokazie, a Samorząd Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki wydał oświadczenie, w którym zadeklarowano, iż jego członkowie w pełni popierają organizację pokazu filmu na uczelni. Pomimo to dziekan nie cofnął decyzji o zakazie zorganizowania spotkania. Wyczarował z kapelusza kolejny argument: braku na plakatach reklamujących spotkanie logo Samorządu Studentów lub innej organizacji studenckiej.

Nieoficjalnie zaś mówi się o strachu dziekana przed wpływową w Toruniu „Gazetą Wyborczą”, która jak wiadomo twórczość Brauna i Kaczmarka ocenia nieprzychylnie.

Na pocieszenie informujemy, że dzięki uporowi ludzi życzliwych mieszkańcy Torunia obejrzą film i spotkają się z Grzegorzem Braunem – 26 styczna o godzinie 18.45 w sali konferencyjnej Hotelu Bulwar, ul. Bulwar Filadelfijski 18. 

KOMENTARZE

 • Naciski mają się dobrze w PRL-bis.
  Kto jest dysponentem utrzymania posady dziekana?
 • @Anna Raciniewska
  jakoś mnie to nie zaskakuje.
  Młodzież musi być edukowana wg sprawdzonych prl-owskich wzorców, a wszystko inne od złego pochodzi. A tym bardziej od kompletnie niepoprawnego reżysera Brauna.
 • Dziekan.... Ro(z)kosz !
  .......
 • roztropność Rozkosza
  Żydokomuna w Polsce to prawdziwa potęga cały naród w wyborach daje im władzę.Dlaczego chłopina Rozkosz miałby się narażać takiej potędze skoro film można było wyświetlić w innym miejscu.Na państwowym mieniu nie należy tego robić ze względu na władzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej