Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Piractwo powstało tak, że przegięliśmy pałę z restrykcyjnym prawem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Restrykcyjne prawo każdemu dołoży. I na każdego obywatela znajdzie się paragraf”. Tak podsumowuje cel wprowadzenia ACTA Janusz Korwin Mikke (Nowa Prawica)

Nowa Prawica niechętnie przygląda się decyzji polskiego rządu o podpisaniu ACTA. Zapowiada stanowczy sprzeciw wobec tej regulacji, a taka możliwość wciąż przed nami, ponieważ, jak twierdzi Prezes, dotąd Polska jedynie parafowała tekst ACTA, nie podpisała przyjęcia dokumentu.
Stany Zjednoczone obdarzają nas kolejnymi prawnymi niespodziankami (przed ACTA były jeszcze SOPA i PIPA…), usiłując wmanewrować Europę w uległość tym regulacjom, chociaż sami ich nie planują wdrożyć we własnym kraju. Nowa Prawica planuje oprotestować amerykańskie pomysły poprzez nienabywanie amerykańskich produktów.
 

NP uważa za absurdalne zapisy w zakresie ochrony praw autorskich na 70 lat po śmierci autora. Stanowczo wystarczyłoby 7 lat opatentowanego dzieła, po których patent wygasałby, a produkt trafiałby do „mas”.
Nowa Prawica czujnie obserwuje premiera i posłów, którzy zmieniają zdanie, nierzadko przyznając się do tego, że nie zapoznali się z treścią dokumentu! Gorąco namawiamy posłów by tym razem sięgnęli i przeczytali to, nad czym głosują. Trochę wstyd potem będzie przyznać się jak Tusk, który wyznał, że przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego nie znał jego treści.
Zresztą na ręce wciskające guziki do głosowania patrzy teraz niemal cała Polska, i raczej niełatwo będzie potem udawać głupka…
 

 

KOMENTARZE

 • @Anna Raciniewska
  ale pewnie mają jakichś prawników - doradców?
  Czyżby nawet najważniejsze akty prawne nie były konsultowane z prawnikami? Tusk nie musi znać prawa międzynarodowego, ale od tego są chyba sfory prawników?
 • @Molier 13:29:34
  Wiecej sfory mniej prawnikow
 • z cyklu .....Jak rozpetalem III ws
  Tylko patrzec jak F-16 z logo MC Donald zbombarduja kraj nad Wisla a Mikke postawiony przed oblicze supreme court jako terrorysta
 • tak i tak prawda
  Piractwo powstało tak, że przegięliśmy pałę z restrykcyjnym prawem, a może tak, że przegięliśmy pałę z restrykcyjnym prawem, Piractwo powstało. tylko powiesić odpowiednią flagę w odpowiednim miejscu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej