Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 228 komentarzy

nieufnie i spode łba ...

Anna Raciniewska - Anna Niczyperowicz Raciniewska

Zrobił Biiip … i znikł

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Reklama WZWBK ma w zamyśle zachęcić do korzystania z kart bezstykowych. Erotyk o bezpiecznym zbliżeniu: Zrób to kartą… No szybciej! Heniu!

Skoro już w tych obszarach erotycznych się poruszamy, wprowadzeni przez BZWBK we frywolny nastrój, pozwolę sobie zauważyć, że nacisk na pośpiech w przypadku jakiegokolwiek zbliżenia nie jest zalecany… Bowiem co my możemy (i Heniu też) zrobić szybko, jeszcze szybciej zrobi złodziej.


„Płatności z Twoją kartą mogą trwać sekundę. Drobne zakupy do kwoty 50 zł wykonasz błyskawicznie bez podawania numeru PIN. Nie trać czasu na gotówkę. Sprawdź jakie to proste dzięki kartom zbliżeniowym.”
Wygoda? Tak. Ale to nie wszystko. Jest też ryzyko, w zakresie bezpieczeństwa płatności zbliżeniowych.


Świadomość możliwości dokonania transakcji bez podawaniu PIN powoduje niepokój użytkowników kart. Kilka dni temu MasterCard potwierdził, że istnieje możliwość przechwycenia daty ważności oraz numeru karty. Zapewnił jednak, że tych danych nie można wykorzystać do realizacji żadnej transakcji. Nie zmieniło to faktu, że część klientów zaczęła nawet domagać się, aby banki umożliwiły klientom blokowanie możliwości dokonania płatności zbliżeniowych dana kartą.


Organizacja płatnicze (Visa, MasterCard) oraz banki uspokajają jednak, że technologia zbliżeniowa jest bezpieczna. Dla bezpieczeństwa do każdej transakcji wykonywanej za pomocą karty z technologią zbliżeniową PayPass jest generowany jednorazowy kod. Jest on przypisany wyłącznie to tej jednej transakcji. Nie ma więc możliwości, aby ktoś skopiował sygnał z naszej karty i wykorzystał go do wykonania płatności.


Wystarczy jednak kartę … zgubić. Jeśli jest to zwykła karta, bez numeru PIN nie ma wielkich szans jej użycia. Jednak kartą zbliżeniową może posłużyć się każdy płacąc do 50zł. Banki wymagają więc raz na kilka transakcji wpisania PIN - nawet przy płatnościach zbliżeniowych.


Dla komfortu psychicznego klientów banki deklarują również, że zwrócą im utracone w ten sposób pieniądze.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej